گروه برندینگ متیسا

Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

تفاوت اینستاگرام با تلگرام

تفاوت اینستاگرام با تلگرام | کدوم برای من بهتره | برای کار و زندگی شخصی

شاید تا همین چند سال پیش فعالیت در شبکه های اجتماعی مخصوص به نوجوانان بود و افراد مسن، استفاده از این اپلیکیشن ها را نوعی وقت طلفی می نامیدند، اما دیگر کاملا مشهود شده است که شبکه های اجتماعی تنها برای وقت گذرانی نیستند و می توانند تبدیل به منبع درآمدی برای هر نوع کسب و کاری شوند.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی شبکه های اجتماعی جدیدتری وارد بازار می شوند و خودی نشان می دهند اما بحث اصلی مقاله امروز ما در مورد همه این موارد نیست و ما در این مقاله قراره به معرفی و بررسی تفاوت های بین دو شبکه اجتماعی اینستاگرام و تلگرام بپردازیم.

چرا اینستاگرام و تلگرام ؟

دلیل اینکه چرا موضوع این مقاله تفاوت های بین Telegram و Instagram است تنها می تونه محبوبیت این دو شبکه اجتماعی در کشور ایران باشه، تو کشور ما این دو اپلیکیشن جزو پایه ثابت ترین اپلیکیشن های موجود در تلفن های هوشمند می باشند.

البته همانطور که گفتم تنها در کشور ماست که این اتفاق می افته و در برخی از کشور های پیشرفته تر و  بروزتر استفاده از این دو شبکه اجتماعی اصلا جایگاه مناسبی نداره!

برای مثال در برخی از کشور های اروپایی و یا ایالات متحده شبکه اجتماعی تلگرام اصلا شناخته شده نیست و توسط کاربران این کشور ها مورد استفاده قرار نمی گیره.

بیوگرافی خلاصه از Telegram و Instagram

بیوگرافی خلاصه از Telegram و Instagram

تلگرام به عنوان محبوب ترین پیام رسان در داخل کشور ایران شناخته می شود، شما می توانید در این پیام رسان بدون هیچ محدودیتی نسبت به ارسال فایل ها و تصاویر خود اقدام کنید.

تلگرام برای بهبود تجربه کاربری خود امکانات ویژه را در نظر گرفته که برخی از آنها به شرح روبرو می باشند : Video record،Video on profile، People Nearby، Save Massage،Archive، Folder و…

در مقابل شبکه اجتماعی اینستاگرام (بیشتر => اینستاگرام چیست )برترین شبکه اجتماعی در جهان می باشد و سرور های این اپلیکیشن هر ماه میزبان 1 و نیم میلیارد کاربر فعال می باشند.

از آنجایی که این شبکه اجتماعی مختص اشتراک گذاری عکس و ویدیو است، امکانات خود را در حول محور همین موضوع گسترش داده است.

تفاوت های ساختاری بین اینستاگرام و تلگرام

تفاوت های ساختاری بین اینستاگرام و تلگرام

حتما می دانید که تلگرام و اینستاگرام در برخی از موارد به هیچ عنوان شبیه به یکدیگر نیستند و تفاوت های اساسی ای باهم دارند، در این بخش به مهم ترین تفاوت های ساختاری بین این دو اپلیکیشن می پردازیم :

  • تلگرام در واقع یک پیام رسان فوری است در صورتی که هدف از اینستاگرام اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو است.(توجه داشته باشید که این موضوع بر این دلالت ندارد که در تلگرام نمی توان عکس و ویدیو به اشتراک گذاشت)
  • ویژگی های تلگرام نسبت به پیام رسان بودن این اپلیکیشن بیشتر از اپلیکیشن اینستاگرام می باشد و در مقابل ویژگی های اینستاگرام به دلیل اجتماعی بودن آن در نظر اشتراک تصاویر و ویدیو بیشتر از تلگرام می باشد.
  • اکثر افرادی که دارای تلفن های هوشمند می باشند نسبت به نصب هر دوی این اپلیکیشن ها اقدام می کنند، اما هدف از نصب تلگرام بیشتر برقراری ارتباط و چت کردن می باشد و در مقابل هدف از نصب اینستاگرام به اشتراک گذاری روزانه تصاویر و ویدیو.
  • همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، شبکه های اجتماعی دیگر تنها برای وقت گذاری مورد استفاده قرار نمی گیرند و جنبه ای کسب درآمدی به خود گرفته اند، درسته که هر دوی این شبکه های اجتماعی برای کسب درآمد می توانند بستری مناسب باشند اما در حالت کلی تجربه نشان داده است که اپلیکیشن اینستاگرام در این حوزه بسیار موفق تر از تلگرام بوده است.

تلگرام به درد من میخوره یا اینستاگرام ؟

تلگرام به درد من میخوره یا اینستاگرام ؟

سوال ارائه شده یکی از مهم ترین سوالات کاربران ما در چندین ماه اخیر بوده است، اینکه کدام اپلیکیشن به درد شما می خورد می تواند از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد که در این بخش به تمامی آن ها خواهیم پرداخت.

از لحاظ سرگرمی

اگر به دنبال نصب یک شبکه اجتماعی تنها برای گذراندن وقت می باشید، پیشنهاد ما به شما نصب اینستاگرام می باشد، زیرا تصاویر و ویدیو هایی که در این شبکه اجتماعی وجود دارند می توانند ساعت ها شما را سرگرم کنند.

البته نصب کردن هر دو این ها می تواند کار منطقی تری به نظر برسد البته اگر قصد اعتیاد به آن را نداشته باشید.

از لحاظ کسب درآمد

شرکت های بزرگ برای تکمیل روند برندینگ خود از شبکه های اجتماعی نهایت استفاده را می کنند، از برترین شبکه های اجتماعی که می توان در آن ها مانور داد همین تلگرام و اینستاگرام می باشد.

البته که اکثر تمرکز شرکت ها در اپلیکیشن اینستاگرام می باشد اما فعالیت در تلگرام نیز خالی از لطف نیست!

از لحاظ برندینگ

اگر قصد این را دارید که از طریق این شبکه های اجتماعی خودتان را معروف و به اصطلاح برند کنید، پیشنهاد ما به شما فعالیت در هر نوع شبکه اجتماعی محبوبی می باشد که در کشور ایران وجود دارد.

البته برای شروع، فعالیت در اینستاگرام می تواند گزینه بسیار مناسب و کارآمدی برای شما باشد.

سوالات متداول

در این بخش به دو سوال پرتکرار شما کاربران عزیز حول محور موضوع مقاله پرداخته ایم :

امنیت تلگرام بیشتر است یا اینستاگرام ؟

امنیت این دو شبکه اجتماعی بستگی به فاکتور هایی دارد که شما برای آن در نظر گرفته اید، اما در حالت کلی با فعال کردن برخی از گزینه ها مانند رمز دو مرحله ای می توانید امنیت هر دو شبکه اجتماعی خود را تا حد بسیار زیادی تقویت کنید.

تبلیغات در تلگرام و اینستاگرام ؟

تبلیغات به یکی از اصلی ترین ارکان شبکه های اجتماعی تبدیل شده است و در صورتی که نظر من رو درباره این موضوع بخواهید باید بگم که تبلیغات در هر دوی این شبکه ها لازم و ضروری می باشد، البته که تمرکز اوللیه باید روی اینستاگرام باشد و سپس روی تلگرام.

محمد مهدی آقاخانی از گروه برندینگ متیسا هستم و امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید، برای مطالعه سایر مقالات این چنینی به بخش منو/مقالات مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شماره خود را وارد کنید تا ما در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

شماره تلفن شما در نزد مشاوران وب سایت متیسا کاملا محفوظ می ماند.

مجوز

تمامی حقوق این سایت متعلق به گروه برندینگ و تبلیغاتی متیسا میباشد